VTB ბანკის სათაო ოფისი
ვითიბი ბანკი არის სრული სერვისის ბანკი და ერთ-ერთი ტოპ 10 უმსხვილესი ფინანსური ინსტიტუტიდან. ბანკი არის ერთ-ერთი წამყვანი რუსული ფინანსური ჯგუფის, VTB ჯგუფის მონაწილე, რომელიც წარმოდგენილია მსოფლიოს 20 ქვეყანაში. ბანკის 99,9% აქციების მფლობელია OJSC VTB Bank (რუსეთი), რუსეთის ფედერაციის სიდიდით მეორე ბანკი, რომლის ძირითადი აქციონერი არის რუსეთის მთავრობა, რომელიც ფლობს 85,5% აქციების წილს.
ვითიბი ბანკი არის ერთ-ერთი ყველაზე დინამიურად განვითარებადი ფინანსური კომპანია. დღეისათვის 160-მდე საცალო მაღაზია საქართველოს ყველა რეგიონში და დიდ ქალაქში გთავაზობთ საერთაშორისო დონის ფინანსურ მომსახურებას.
ვითიბი ბანკი იყო ერთ-ერთი პირველი ბანკი ქვეყანაში, რომელმაც მიიღო უმაღლესი შესაძლო ეროვნული გრძელვადიანი რეიტინგი, AAA, საერთაშორისო სააგენტო Fitch Ratings.

VTB Bank Head Office
VTB Bank is a full-service bank and one of the top 10 largest financial institutions. The bank is a participant of one of the leading Russian financial groups, the VTB Group, which is represented in 20 countries around the world. The holder of 99.9% shares of the bank is OJSC VTB Bank (Russia), the second largest bank of the Russian Federation which principal shareholder is the Russian Government holding a stake of 85.5% shares.
VTB Bank is one of the most dynamically developing financial companies. Today, about 160 retail outlets in all regions and large cities of Georgia offer financial services of the international level.
VTB Bank was one of the first banks in the country to receive the highest possible national long-term rating, AAA, by the international